روز جهانی محیط زیست

روز جهانی محیط زیست

5 ژوئن روز جهانی «محیط زیست» گرامى باد.
گياهان، آب، هوا، كوه و جنگل از دست اندازى بشر خسته اند.
بياييم بخاطر محيط زيست امروز خود و آسايش فرداى فرزندانمان، از مواد پلاستيكى كمتر استفاده كنيم و پلاستيك هاى رها شده در طبيعت را جمع آوردى كنيم.

شش قدم ساده برای کم کردن مصرف پلاستیک

به مناسبت روز جهانی محیط زیست (۵ ژوئن)، در ایران ۱۵ تا ۲۱ خردادماه هر سال به عنوان هفته محیط زیست نامگذاری شده است و برنامه‌های متنوع زیست محیطی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

از خودمان باید شروع کنیم و مصرف پلاستیک خود را کم کنیم. این شش قدم ساده و عملی برای کم کردن مصرف پلاستیک شروع خوبی است برای ادای سهم خود در راه "پایان دادن به آلودگی پلاستیک" در جهان.

۱. از خریدن بطری‌های یکبار مصرف آب تا حد امکان خودداری کنید. همراه خود ظرف آب داشته باشید و آب لوله کشی بنوشید نه آب بطری.

۲. نی‌های پلاستیکی یکی از ده چیزی است که سواحل را آلوده کرده است. از نی پلاستیکی استفاده نکنید و به فروشندگان غذا و نوشیدنی توصیه کنید از نی‌های کاغذی که

← ادامه مطلب
مطالبی درباره اعتیاد به مواد مخدر

مطالبی درباره اعتیاد به مواد مخدر

سایت اعتیاد (www.etiad.org)  با هدف کمک به حل معضل اعتیاد در جامعه راه اندازی شده است. ما در این سایت سعی می‌کنیم تا کلیه مسائل مربوط به اعتیاد را پوشش دهیم. امروزه مشخص شده است که اعتیاد انواع و جنبه‌های گوناگونی دارد و تنها و منحصر به مواد مخدر نمی‌شود. اعتیاد به الکل، نیکوتین، اعتیاد به مسائل جنسی، اینترنت، پرخوری، قمار و یا موادمحرک جنبه‌های مختلف اعتیاد هستند که امروزه جوامع را دچار مشکلات گوناگون کرده‌اند. برای ما بین اعتیاد به موادمخدر و سایر اعتیادها فرقی وجود ندارد.
این روزها دیگر کسی نمی‌گوید از اعتیاد حرف نزنیم، آنقدر نگفتیم که جوانانمان ناآگاهانه به سمت مواد مخدر رفتند و به منجلاب اعتیاد کشانده شدند. در حال حاضر مردم و جامعه در کلافی سر در گم در مورد مسائل اعتیاد گیر کرده اند . خوشبختانه تلاش‌های موفقی هم در ایران و جهان روی داده که نیاز به اطلاع رسانی و آگاه سازی دارد؛ لازم است همه به هم کمک کنیم تا اطلاع رسانی و مراجع معتبری دراختیار مردم بگذاریم.
درکنار سایر عوامل از قبیل نهادها، سازمان‌ها، مسئولان و NGOهایی که

← ادامه مطلب
نکس بلاگ متولد شد

نکس بلاگ متولد شد

نکس بلاگ، به عنوان زیر مجموعه نکس بازار امروز متولد شد. 

هدف ما از این بخش ارتباطی صمیمانه تر و نزدیک تر با مخاطبینمان می باشد. تیم ما با تلاش بسیار سعی در ارتقا رابطه با شما را دارد. این مهم حاصل نخواهد شد مگر با حمایت شما.

پس با دیدگاه های سازنده خود ما را در بهتر شدن خدمات دهی به خود حمایت کنید.

امید است که بتوانیم هر روز بهتر از دیروز و با ایده های مختلف رضایت شما را جلب نماییم.

پس هم اکنون در بلاگ ما ثبت نام کنید.

ثبت نام در نکس بازار سورپرایز های بعدی را برای شما به ارمغان خواهد آورد که به زودی جزئیات بیشتری در این باره در اختیارتان خواهیم گذاشت.

با سپاس فراوان از توجه شما.

← ادامه مطلب